۸۶۰۸۶۳۲۶
info@
caracaltravel.com
اشتراک‌گذاری
ترجمه:
منبع:
تاریخ سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷

امروزه گوشی‌های تلفن هوشمند به جزئی از اصلی‌ترین بخش‌های زندگی انسان تبدیل شده اند. این وابستگی تا جایی پیش رفته که از ساده‌ترین کارها مثل بیدار شدن از خواب تا یادآوری قرارهای مهم کاری را به آن‌ها می‌سپاریم، میان شلوغی‌های روزمره پل ارتباطی ما با عزیزان‌مان می‌شوند و در اوقات فراغت به طرق مختلف سرگرم‌مان می‌کنند.

استفاده از گوشیهای موبایل تنها به انجام کارهای ساده روزانه محدود نمی‌شود و در خیلی از موارد دیگر به کارمان می‌آیند. مثل وقتی که می‌خواهیم سفر برویم و کارهای زیادی هست که باید لابلای مشغولیت‌های دیگرمان به آن‌ها رسیدگی و برایشان برنامه ریزی کنیم. اما تمام کارها به راحتی و با تلفن همراهی که در دست داریم قابل انجام هستند.

 فقط کافیست مقصد را انتخاب کنیم و با توجه به نیازمان، بهترین برنامه را از میان تعداد بی‌شماری اپلیکیشن‌های مسافرتی روی گوشی موبایل‌مان نصب کنیم و بقیه کارها مثل رزرو بلیط و اقامت، تنظیم برنامه سفر، تهیه چک لیست لوازم ضروری، معرفی رستوران خوب برای صرف غذا و... را به آن بسپاریم. با وجود چنین دستیار باهوش و پر سرعتی، دیگر کاری به جز لذت بردن از سفر باقی نخواهد ماند.

در این قسمت با ده مورد از برنامه‌های پر طرفداری آشنا خواهیم شد که برای سفرهای خارجی مناسب اند و متاسفانه در سفرهای داخلی کاربردی ندارند.

1- Tripadvisore

یکی از بهترین اپ‌هایی که پیش از سفرتان به کشوری جدید می‌توانید به کمک آن رزرو هتل و خرید بلیط‌تان را انجام دهید، Tripadvisore نام دارد.

به اشتراک گذاشتن تجربیات و نظرات کاربران در موارد مختلف مثل هتل‌ها، رستوران‌ها، مراکز تفریحی و... کمک خواهد کرد تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. این اپلیکیشن به صورت رایگان برای سیستم عامل‌های اندروید، IOS و ویندوز طراحی شده است.

            

2- Airbnb

این اپلیکیشن برای آن دسته از افرادی که قصد تجربه اقامتی متفاوت دارند و یا می‌خواهند در هزینه‌های سفرشان صرفه جویی کنند، بسیار کارامد خواهد بود. از طریق وبسایت و یا اپلیکیشن Airbnb علاوه بر آن که با اقامت‌گاه‌های بومی مقصدتان آشنا می‌شوید، می‌توانید با توجه به ویژگی‌های مورد نظر خود، به صورت آنلاین رزروتان را انجام دهید.

            

3- Packpoint

Packpoint در واقع چک لیستی هوشمند است که با توجه به نوع و مقصد سفر، ضمن پیش بینی وضعیت آب و هوا و بررسی شرایط سفر، لیست کاملی از وسایل ضروری و مورد نیاز در اختیارتان قرار می‌دهد. از مهم‌ترین مزیتهای این اپ آن است که در کمترین زمان چک لیستی کامل در اختیارتان قرار میدهد که می‌توانید در صورت نیاز، برخی از آیتمها را به انتخاب خود تغییر دهید.

            

4- Booking

از شناخته شدهترین برنامههایی است که در زمینه رزرواسیون آنلاین فعالیت می‌کند و طرفداران بسسیاری در سراسر دنیا دارد. می‌توانید  با استفاه از اپلیکیشن و یا وبسایت Booking.com میان لیست بی‌شماری از خانه‌ها و هتل‌ها، مناسب‌ترین انتخاب را داشته باشید.

             

 

5- Citymapper

با این برنامه می‌توان به اطلاعات جامعی از سیستم حمل و نقل و نقشه بسیاری از شهرهای بزرگ دنیا دسترسی پیدا کرد. فقط کافی است مبدا و مقصد مورد نظر را وارد کنید تا بهترین وسیله را معرفی کند و زمان رسیدن به مقصد را تخمین بزند.

           

6- Lonely planet

انتشارات لونلی پلنت، به صورت تخصصی در زمینه چاپ کتاب‌های راهنمای سفر فعالیت می‌کند و اطلاعات دقیق و به روزی را در اختیار خوانندگانش قرار میدهد.

تمام اطلاعات کتاب‌های این انشارات توسط جهانگردان و کارشناسان مخصوص جمع آوری می‌شوند و از طریق اپلیکیشنی با همین نام به راحتی قابل دسترسی هستند.

            

7- Google trips

هدف از ساخت چنین برنامه ای کاستن دغدغهها و افزایش لذت سفر بوده است. این اپلیکیشن با توجه به موقعیت مکانی شما، برنامه سفری در اختیارتان قرار می‌دهد که علاوه بر لذت بردن از روزتان، می‌توانید سایر کارها از قبیل رزرو هتل یا پیدا کردن رستورانی مناسب برای صرف غذا را نیز انجام دهید.

           

8- Moovit

یک برنامه کاربردی و پر طرفدار در زمینه دریافت اطلاعات دقیق سیستم حمل و نقل شهرهای مختلف به شمار می‌رود که با توجه به مبدا و مقصدی که توسط کاربر مشخص می‌شود، بهترین وسیله نقلیه را معرفی و طول مدت زمان رسیدن به مقصد را تخمین می‌زند.

          

9- Kayak

برنامه ای که همچون سایرین امکان رزرو پرواز و هتل و همچنین اجاره خودرو را در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد. اما نکته ای که کایاک را از دیگر رقبایش متمایز می‌کند، تخفیف‌هایی است که این اپلیکیشن برای مشتریانش قائل می‌شود و همچنین با توجه به برنامه سفرشان بهترین زمان برای خرید بلیط را به آن ها گزارش می‌دهد.

          

10-  Tripit

برای استفاده از این برنامه کافی است ایمیل رزوهای‌تان را برایش ارسال کنید تا برنامه سفر را تحویل دهد. همچنین قادر خواهد بود تغییرات پیش آمده در برنامه مثل تاخیر یک پرواز را از قبل اطلاع دهد.

         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سفرهای پیشنهادی

مطالب پیشنهادی

عضویت در خبرنامه کاراکال
برای اطلاع از مطالب جدید، تورها و برنامه‌های ویژه کاراکال، می‌توانید پست الکترونیک و شماره همراه خود را وارد کنید و دکمه + را کلیک کنید: