۸۶۰۸۶۳۲۶
info@
caracaltravel.com
اشتراک‌گذاری
ترجمه:
منبع:
تاریخ سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷

بیمه مسافرتی تضمینی است برای شروع سفری آسوده. چرا که طبق آن از مسافر (مسافرین) در برابر حوادث غیر قابل پیش بینی، صدمات یا بیماری هایی که ممکن است پس از سفر عارض شوند، محافظت میکند.

بدون شک داشتن سفری ایمن و به دور از هرگونه استرس و مشکل، خواسته هر مسافری است. این دغدغه در مورد سفرهای داخلی به مراتب کمتر از سفر به کشورهای دیگر است. چرا که تحمل شرایط دشوار در کشوری بیگانه سخت تر خواهد بود. حوادثی مانند گم شدن چمدان یا کیف مدارک، مشکلات حقوقی، بیماری و... میتوانند به راحتی کاممان را تلخ و ادامه سفر را برایمان دشوار سازند.

درست همین جاست که نقش بیمه های مسافرتی در ایجاد حس آرامش و امنیت، پررنگ تر میشود.

بیمه مسافرتی چیست؟

بیمه مسافرتی قراردادی است دوطرفه میان "بیمه گذار" و "بیمه گر" که طی آن بیمه گر با دریافت مبلغ مشخصی تحت عنوان "حق بیمه"، متعهد میشود تا در برابر موارد ذکر شده در بندهای قرارداد (تا مبلغ سقف حداکثر بیمه) خسارت وارده را در غالب جبران خسارت و یا پرداخت غرامت، توسط شرکت کمک رسان به بیمه گذار ارائه کند.

شرکت های کمک رسان

از آن جایی که شرکت های بیمه در خارج از کشور شعبه ای ندارند، برای ارائه خدمات خود به مشتریانشان، با یک یا تعدادی از شرکت های کمک رسان در کشور مقصد همکاری میکنند.

فقط کافی است در زمان حادثه با شماره تماسی که روی بیمه نامه ثبت شده تماس گرفت و شرکت کمک رسان را در جریان قرار داد تا بتوانند نسبت به رخداد پیش آمده اقدامات لازم را انجام دهند.

ویژگی های شرکت های کمک رسان

کلیت نحوه کار کمک رسان ها مشابه است و فقط در برخی موارد با هم تفاوت دارند که در ادامه به چند مورد اشاره میکنیم.

نحوه تسویه

مبلغ خسارت هم میتواند به شخص بیمه گذار پرداخت شود ( که به انتخاب وی چه در کشور مقصد چه در کشور خودش قابل اجرا خواهد بود) و هم مستقیما توسط شرکت کمک رسان با ارگان مربوطه مثل بیمارستان تسویه شود. برخی از شرکت ها هردو گزینه و برخی تنها یکی از این دو شیوه پرداخت را در دستور کار خود دارند. در صورتی که نوع تسویه برایتان اهمیت دارد لازم است قبل از انتخاب بیمه در مورد این موضوع تحقیق کنید.

اپراتور فارسی

باید به این نکته توجه داشت که همه شرکت های کمک رسان اپراتور فارسی زبان ندارند. این موضوع در زمان شرح حادثه برای شرکت، در صورت مسلط نبودن به زبان انگلیسی میتواند به یک مشکل جدی بدل شود.

کیفیت خدمات

یکی دیگر از مواردی که بسیار حائز اهمیت است، کیفیت ارائه خدمات توسط این شزکت ها است. سرعت رسیدگی و پاسخگویی سریع، از مهم ترین ویژگی شرکت های کمک رسان به شمار میروند.

دریافت ویزا

دریافت ویزای برخی از کشورها مستلزم داشتن بیمه است. هرچند بهتر آن است که برای سفر به سایر کشورها نیز قبل از سفر بیمه تهیه شود، اما نکته مهم آن است که احتمال دارد هر شرکت کمک رسانی مورد پذیرش سفارت کشور مقصد واقع نشود. بنابراین بهتر است قبل از هر اقدامی جهت دریافت بیمه، در مورد چنین شرایط احتمالی ای پرس و جو کرد.

موارد ذکر شده تنها بخشی از تفاوتهای میان شرکت های کمک رسان هستند. بدیهی است که با توجه به تاثیر بسزای این شرکت ها در انتخاب بیمه، لازم است تا به طور جداگانه از سطح خدمات و شرایط هریک به خوبی مطلع شد تا بتوان با توجه به نیازهای شخصی، بهترین بیمه مسافرتی را انتخاب نمود.

 

 

 

 

سفرهای پیشنهادی

مطالب پیشنهادی

عضویت در خبرنامه کاراکال
برای اطلاع از مطالب جدید، تورها و برنامه‌های ویژه کاراکال، می‌توانید پست الکترونیک و شماره همراه خود را وارد کنید و دکمه + را کلیک کنید: